Піна з деревини

На сьогоднішній день майже кожен власник житлових приміщень знає, що використання теплоізоляції в будівництві споруд дозволяє істотно скоротити витрати на електроенергію та/або газ, які використовуються для опалення приміщень. Найбільш поширеним серед теплоізоляційних матеріалів вважається пінопласт. Він володіє всіма необхідними властивостями – його низька собівартість виробництва обумовлює дешевизну для кінцевого споживача, а легкість укладання на поверхню знижує витрати при монтажу. Однак цей матеріал не має найвищого ступеню екологічності, він боїться високих температур та атак гризунів. Крім того потрібно враховувати, що пінопласт виготовляють з відходів нафти, тому здорового мікроклімату в приміщенні при використанні такої теплоізоляції добитися важко, та й вимоги до екологічної безпеки теплоізоляції тільки зростають.

Довгий час на ринку будівельних матеріалів не було теплоізоляційного матеріалу, який міг би відповідати високим вимогам екологічності та ефективності. Німецькі вчені з Інституту технології виробництва і прикладних досліджень матеріалів Фраунгофера (IFAM) довгий час займалися дослідженнями властивостей деревини, її взаємодії з іншими компонентами. У результаті своїх експерементів їм вдалося розробити метод створення ізоляційної піни з деревних компонентів – «спінену деревину».

Новий утеплювач виготовляється з натурального дерева і газу. На першому етапі деревину ретельно подрібнюють, поки не утворюється в'язкий та слизистий розчин. Трохи згодом в утворений розчин вводять газ, який вступаючи в реакцію з деревиною, перетворює слиз у своєрідну піну.

Лабораторні дослідження, проведені після твердіння матеріалу, показали, що він безпечний для здоров'я людини. В кінцевому підсумку з суміші газу і дерева виходить досить щільний матеріал пористої структури. Фахівці встановили, що новий матеріал погано пропускає тепло, він відповідає всім будівельним нормам, які встановлені для теплоізоляції. Промисловість може випускати даний матеріал в двох основних варіантах: або жорсткі плити підвищеної щільності, або гнучкі мати.

Серед очевидних переваг даної теплоізоляції слід виділити високу міцність і стійкість до проникнення вологи, що дуже важливо (відомо, що волога в матеріалі підвищує його теплопровідність). Доброю якістю вважається пружність піноматеріалу – він здатний зберігати свою первинну форму після тривалого періоду експлуатації, його можна піддавати шліфовці і хімічній обробці нарівні із звичайною ізоляційною піною.

На даний момент вченими інституту Фраунгофер ведеться робота над вивченням нових якостей винайденого матеріалу, а також над підвищенням вже існуючих позитивних характеристик. Можна не сумніватися, що нова теплоізоляція відразу ж займе передові позиції на будівельному ринку завдяки своїй безпеці для здоров'я людини.